Keeletoimetajad

Keeletoimetus.ee põhitoimetajad on Anu Vane ja Anu Rooseniit. Mõlemad on aastal 2004 lõpetanud Tallinna Ülikooli eesti filoloogina ning omandanud keeletoimetaja eriala.

 

Anu Vane

Kogenud turundaja ja keeletoimetaja, Keeletoimetus.ee asutaja. Alustas tööd keeletoimetajana 2002. aastal kirjastuses Presshouse, aastast 2004 tegutsenud ka vabakutselise toimetaja ja tõlkijana. Turundajana alustas tööd aastal 2008. Hetkel töötab reisibüroos Go Travel turundusjuhina, selle kõrvalt aga annab nõu ka teistele ettevõtetele ja teeb keeletoimetust eelkõige turundustekstidele ja kliendiajakirjadele. Anu Vane on Emakeele Seltsi liige ja Keeletoimetajate Liidu liige.

 

Anu Rooseniit

Alustas 2001. aastal kirjastuses Ersen ilu- ja aimekirjanduse tõlgete toimetamisega. Hiljem on teinud koostööd kirjastustega Pegasus, Ekspress Meedia, Presshouse jpt. 2008. aastal lõpetas Tallinna Ülikoolis ilukirjandustekstide tõlkimise ja toimetamise lisaeriala ning on osalenud paljudel täiendkoolitustel. Keeletoimetus.ee-s on Anu Rooseniit alates 2009. aastast, ta on ka Keeletoimetajate Liidu tegevliige.

 

Vajaduse korral kasutame ka teisi toimetajaid, tõlkijaid ja konsultante, eriti spetsiifilisemate erialatekstide puhul.